Postup

Ako prebieha celý program, ktorý poskytujeme? Je to jednoduché:

 • Na začiatku stojí Vaše rozhodnutie, že chcete dramaticky znížiť svoju hmotnosť, a že ste pre to ochotný/-á zásadne zmeniť svoje stravovacie návyky a podriadiť tomu svoj životný štýl. Pred tým, než budete uvažovať o bariatrickej chirurgii je nutné podstúpiť konzervatívne metody liečby obezity. Je naozaj vhodné aby ste mali už za sebou pokusy o dlhodobú zmenu jedálničku, pravidelné cvičenie … atď.
 • Ak doterajšie metódy chudnutia nepriniesly očakávaný výsledok, je možné, že chirurgický zákrok Vám pomôže schudnúť a znížiť zdravotné riziká, ktoré s obezitou súvisia. Doporučujeme Vám preto nezáväzne vyplnit náš zdravotný dotazník. Prosím vypľnte formulár podrobne, v opačnom prípade Vás požiadame o doplnení chýbajúcich informácií.
 • Údaje, ktoré zadáte posúdi MUDr. Michal Čierny do cca 7 dní a erudovane Vám poradí, či je práve pre Vás bariatria tou správnou volbou, a či je v súlade s medzinárodnými kritériami IFSO (International Federation for Surgery of Obesity).
 • Pokiaľ budete spľňať indikačné kritéria, pozveme Vás na nezávaznú a osobnú konzultáciu do Bariatrickej ambulancie v Břeclavi, kde Vám MUDr. Čierny osobne vysvetlí aký výkon by Vám doporučoval, výhody a riziká konkrétneho zákroku a erudovane zodpovie na akékoľvek Vaše otázky.
 • Uvedomte si, že rozhodnúť sa musíte sám/-a za seba, ale súčasne by ste mali konzultovať svoju situáciu a svoj úmysel podstúpiť operáciu so svojou rodinou, blízkymi i so svojim lekárom. Nečakajte pritom, že laické alebo odborné zdravotnícke okolie bude dostatočne informované o výhodách a rizikách chirurgického riešenia. Jedná sa o relatívne novú oblasť v medicíne, ktorá nie je komerčne zaujímavá a logicky ani propagovaná vplyvným farmaceutickým a potravinovým priemyslom. Počet bariatrických operácií sa zvýšil za posledných desať rokov 10-násobne a stále rastie, čo svedčí o jej úspechu bariatrickej chirurgie. Dnes sa vykonávajú tieto operácie minimálne invazívne , laparoskopicky a zákroky v rukách skúsených chirurgov sú vysoko štandardizované a veľmi bezpečné, ale v povedomí verejnosti bohužiaľ stále pretrváva neblahá skúsenosť s prvými pokusmi o radikálne operačné riešenie obezity z XX. storočia, ktoré bolo v minulosti spojené s častými a závažnými komplikáciami.
 • Poskytneme Vám potrebné informácie o požadovaných zmenách v strave pred operáciou i po zákroku, v súvislosti s termínom operácie s Vami prejednáme ostatné organizačné podrobnosti.
 • Platbu za všetky poskytované služby dohromady vyžadujeme z bezpečnostných dôvodov uhradiť elektronicky, bankovým prevodom v plnej výške pred prijatím do nemocnice. Hospitalizačné náklady zprostredkovávame ďalej nemocnici v dohovorenom termíne.
 • Termín prijatia je deň pred zákrokom. Dostavíte sa do Nemocnice Břeclav na chirurgickú ambulanciu a na „PRíJEM CHIRURGIE“, a budete hospitalizovaný/-á na oddelení C, kde budete s kontakte s Dr. Čiernym. Vaša operácia prebehne nasledujúci deň dopoludnia.
 • Pooperačná hospitalizácia trvá štandardne 4 dni. Po túto dobu budete umiestnený/-á na nadštandartnom lôžku s klimatizáciou, internetom a televíziou.
 • Pri prepustení z nemocnice dostanete recept na lieky, prerúšťaciu správu pre Vašeho lekára (i pre Vás) a doporučenie o diete, o pooperačnom režime.
 • Stehy po laparoskopickom zákroku môže odstránit Dr. Čierny v Břeclavi, alebo doktor, ktorý je pre Vás dopravne dostupnejší.
 • Pooperačný jedálniček s nami môžete kedykolvek konzultovať.
 • V celkovej cene je už zahrnutá požadovaná bariatrická kontrola v pravidelných intervaloch (6 mesiacov, 1 rok, 2 roky, 3, roky, …). Budeme kontrolovať Váš zdravotný stav a hmotnosť v súlade s požadavkami IFSO pre špecializované bariatrické pracovisko. Vaša súčinnosť je velmi dôležitá aj pre dlhodobé hodnotenie úspešnosti liečby.

Ak máte akékolvek otázky, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom.

Vypľnte dotazník a zjistite či Vám operácia može pomôcť.